71T75802S133BGI8
ALIXIN STOCK (HONG KONG) CO., LIMITED
Contact Now
71T75802S133BGI8
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 18Mbit
Product Status : Last Time Buy
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 119-PBGA (14x22)
Memory Type : Volatile
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Clock Frequency : 133 MHz
Voltage - Supply : 2.375V ~ 2.625V
Access Time : 4.2 ns
Package / Case : 119-BGA
Memory Organization : 1M x 18
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Base Product Number : 71T75802
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 18MBIT PARALLEL 119PBGA
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 18Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 119-PBGA (14x22)