SST25VF020-20-4C-QAE
ALIXIN STOCK (HONG KONG) CO., LIMITED
Contact Now
SST25VF020-20-4C-QAE
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 2Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : SST25
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : SPI
Write Cycle Time - Word, Page : 20µs
Supplier Device Package : 8-WSON
Memory Type : Non-Volatile
Mfr : Microchip Technology
Clock Frequency : 20 MHz
Voltage - Supply : 2.7V ~ 3.6V
Package / Case : 8-WDFN Exposed Pad
Memory Organization : 256K x 8
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Technology : FLASH
Base Product Number : SST25VF020
Memory Format : FLASH
Description : IC FLASH 2MBIT SPI 20MHZ 8WSON
Contact Now
FLASH Memory IC 2Mbit SPI 20 MHz 8-WSON